Z wizytą w Edinburgh Butterfly & Insect World

0

W ramach weekendowej wycieczki odwiedziliśmy Butterfly & Insect World w Edynburgu.

To tropikalne środowisko dla najróżniejszych istot, których próżno szukać spacerując po chodniku czy nawet wpadając do lokalnego Zoo. W gigantycznej szklarni zobaczyć można dziesiątki gatunków egzotycznych i latających wolno motyli, spacerujące przepiórki, budujące kolonię mrówki i wiele innych cieszących się niespotykaną jak na takie miejsca wolnością zwierzaków. Dodatkowo w specjalnych terariach poukrywane są węże, pająki i zwierzęta nocne umożliwiające najmłodszym jak i tym starszym gapiom przyjrzeć się z bezpiecznej odległości mniej przyjaznym stworzeniom. Co godzinę, każdego dnia Świat Motyli organizuje też pokazy dla najmłodszych polegające na karmieniu i zabawie z najbardziej oślizgłymi i wymagającymi specjalistycznego nadzoru kreaturami.

Ponieważ żaden ze mnie vloger, mogę was tylko zaprosić do obejrzenia kilku scen, które udało nam się nagrać i do odwiedzin, jeśli kiedyś będziecie mieli okazję wpaść do Szkocji.

Warto też zwrócić uwagę na panujące tam specyficzne warunki. Temperatura w szklarni to ponad 30 stopni celsjusza, a wysoka wilgotność powietrza powoduje natychmiastowe parowanie okularów, no i optyki kamery co znacznie utrudniało kręcenie. Fotografowie i osoby mające problemy z oddychaniem powinny mieć to na uwadze!

Share.

About Author

Dark Archon

Chciałbym wyglądać tak smacznie jak moja ikona.