Znaleziono nową znajdźkę w Donkey Kong 64. 18 lat po premierze.

3

Nietęgą minę muszą mieć aktualni rekordziści świata w speedrunowaniu Donkey Konga 64 w kategorii 100%. Streamer Isotarge odnalazł bowiem w grze nową, dobrze ukrytą monetę. Schowaną tak skutecznie, że społeczność gry nie wiedziała o jej istnieniu przez 18 lat!

Tęczowy pieniążek nie krył się wcale daleko. Wystarczyło jedynie użyć ruchu Ground Pound w odpowiednim miejscu trawy etapu Fungi Forest.

To maleńkie znalezisko oznacza, że wszystkie speedruny 100% gry — wyścigi polegające na ukończeniu jej w najkrótszym czasie przy podniesieniu wszystkich bonusów — stają się nieważne! Od teraz każdy wyścig będzie musiał brać pod uwagę nową monetę, a co za tym idzie, wszelkie poprzednie czasy które jej nie uwzględniały przestają obowiązywać.

Efekt motyla w akcji. 😉

Nieprawidłowość w liczbie zbieranych przez speedrunnerów monet wykryta została przypadkowo podczas analizy pliku zapisu gry. Upraszczając: w jego treści jak byk stało, że w planszy Fungi Forest powinna być dostępna jeszcze jedna tęczowa moneta. Isotarge odnalazł ją korzystając z narzędzia ScriptHawk pomagającemu w analizowaniu takich anomalii.

Share.

About Author

Dark Archon

Chciałbym wyglądać tak smacznie jak moja ikona.