Mystery World Dizzy – Wypuszczono nową, darmową grę z archiw braci Oliver!

0

30 lat temu narodził się Dizzy, ikona komputerów domowych lat 80. i 90. Z tej okazji w National Videogame Arcade w Nottingham odbyła się specjalna uroczystość upamiętniająca tego zapomnianego dziś trochę jajecznego bohatera.

Z jej okazji, twórcy serii, Philip i Andrew Oliver wyciągnęli ze swoich archiw kolejną, nieopublikowaną nigdy grę o wesołym jajku. “Mystery World Dizzy” miało być remake’iem “Dizzy III” dla konsoli NES, ale z uwagi na kłopoty finansowe wydawcy, tytuł nigdy nie trafił na rynek.

24 lata później (gra miała się pierwotnie ukazać w 1993 roku) Tajemniczy Świat Dizzy’ego powraca za sprawą Łukasza Kura (legendę sceny Dizzy), który przygotował grę do dystrybucji przy błogosławieńswie oryginalnych twórców.

Oficjalny Let’s Play Dizzy’ego w wykonaniu autorów gry!

Mystery World Dizzy dostępny jest ZA DARMO w formie ROM-u na oficjalnej stronie MysteryWorldDizzy.com
Można na niej nieodpłatnie zagrać w tytuł w przeglądarce oraz pobrać grę do późniejszego odpalenia, chociażby w emulatorze.

W przeszłości bracia Oliver wypuścili ze swoich archiw dwie inne nieopublikowane wcześniej gry. Dreamworld Pogie oraz Wonderland Dizzy. Obie doczekały się również limitowanej dystrybucji fizycznej w formie kartridżów. Mimo plotek i krążących po sieci prototypowych płytek PCB, na razie nie ma planów, by również Mystery World Dizzy trafił w przyszłości kartridże. A szkoda!

Share.

About Author

Dark Archon

Chciałbym wyglądać tak smacznie jak moja ikona.