Nieoficjalny prequel Metroida — „Rogue Dawn” dostępny na NES-a!

3

Choć jest to informacja na skraju legalności, nie po to założyłem Gramburgera, żeby cenuzorwać rzeczywistość. Tym bardziej, że projekt jest bardzo interesujący. Zespół ROM Hackerów składający się z Grimlocka, Optomona i snarfblama przygotował totalną konwersję NES-owego Metroida!

Ich ROM Hack, nazwany „Rogue Dawn” to ekstensywna modyfikacja gry zmieniająca praktycznie całą jej zawartość. Opowiada ona (nieoficjalną) wersję wydarzeń przed pierwszą grą, a główną bohaterką „Dawn Aran”. Prócz modyfikacji zawartości, hack zawiera również 11 easter eggów i sekretów, a sam obszar gry jest niemal 7 razy większy niż w oryginale!

Hack dostępny jest w formacie .ips, więc do działania będzie potrzebny również oficjalny, amerykański ROM gry.

Więcej szczegółów na romhacking.net

Share.

About Author

Dark Archon

Chciałbym wyglądać tak smacznie jak moja ikona.

 • KoRnish

  Wygląda bardzo przyjemnie. Z jednej strony ograłbym, z drugiej, na mojej retro kupce wstydu leży jeszcze SNESowy Super Metroid, więc raczej dam mu pierwszeństwo.

 • DoubleFace

  W dalszym ciągu nie rozumiem niechęci Nintendo do fanowskich tworów. Mam nadzieję, że ten projekt nie przepadnie z nadejściem copyright strike’ów, bo w przeciwieństiwe do AM2R tutaj nie ma aż tylu „pożyczonych” assetów. Szkoda, że N nie wyciąga wniosków z popularności Metroidowych hacków i nie wypuściła na 3DSa nowej odsłony. No ale cóż, takie jest Nintendo. Gry dobre, ale zarząd k***y.

  • Karol Nieciecki

   Z tego co wiem z Romhacking.net jeszcze nic nie ucierpiało. Chyba nie myślisz że nintendo zatrudnia szpiegów, by oni marnując swoje życie, przemierzali internet w poszukiwaniu i unieszkodliwianiu fałszywych ROMów. Ja tam siedzę w emulatorach już ok. 5 lat i nikt mnie jeszcze nie pozwał.