Planet X2 – strategia na C64 od 8-bit Guya!

4

W produkcji jest nowa gra na Commodore 64! Planet X2 to strategia czasu rzeczywistego autorstwa Davida Murraya. Znanego wielu z Was jako prowadzącego technologiczny kanał Youtube „The 8-Bit Guy„.

Murray stworzył w 2009 roku prostą grę strategiczną na komputer VIC-20 i teraz stara się stworzyć jej bardziej zaawansowany sequel na „nowszy” komputer Commodore’a. Co więcej, gra ma zostać wydana na fizycznych nośnikach, pod warunkiem, że znajdzie się dość chętnych na wyprodukowanie kartridżów drogą Kickstartera.

Plany opublikowania gry ogłoszone zostały w najnowszym materiale twórcy (13:28 filmu załączonego poniżej), gdzie zobaczyć można również prototypowy gameplay.

Planet X2 ma skupiać się na rozbudowie i eksploracji, a nie pojedynkach. Całość tworzona jest z myślą o grze na klawiaturze i/lub joysticku. Więcej informacji usłyszymy wraz z nadejściem Kickstarterowej zbiórki. Projekt jest na razie w „trzeciej” fazie produkcji. Ukończono narzędzia do napisania gry i trwa programowanie jej silnika. Ostatnią, fazą czwartą mają być beta testy i cykl produkcyjny.

Więcej informacji: The 8-Bit Guy: Planet X2 Announced!

Share.

About Author

Dark Archon

Chciałbym wyglądać tak smacznie jak moja ikona.

 • Yacek

  Ciekawy projekt równie ciekawego twórcy. Mimo że z retro komputerami nie miałem nigdy zbyt wiele wspólnego to materiały Davida bardzo mnie wciągnęły.

 • Karol Nieciecki

  8-bit guy zawsze potrafi zaciekawić. Tylko dziwie się dlaczego nie chce wydać tej gry na dyskietkach, lub na bardziej znanych kasetach.

 • [535 CU] Maciej

  NIC, NIC nie pobije PETDraw.

 • Karol Nieciecki

  8bitguy potrafi zaciekawić, będzie recenzja?