NES Classic złamany, hakerzy umożliwiają ładowanie własnych gier

6

Kwestią czasu było, że NES Classic zostanie złamany i gdyby nie natłok roboty, pisałbym o tym już ze dwa tygodnie temu.

Hakerzy wymyślili jak „dobrać się” do systemu operacyjnego konsoli NES Classic Edition. Dzięki ich węszeniu udało się nie tylko umożliwić dostęp do systemu plików z poziomu wbudowanego portu USB, ale też specjalną aplikacją „reflashować” go dodając nowe gry. Prosta modyfikacja pozwala przygotować własne ROM-y gier i okładki, a potem dodać do menu konsoli w taki sposób, że stają się nie do rozróżnienia względem gier wbudowanych. System pozwala nawet usuwać wbudowane gry dając pole do całkowitej personalizacji zawartości.

Instrukcje znajdziecie w załączonym wyżej wideo, ale pamiętać należy, że internetowe ROM-y są nielegalne nawet jeśli posiadamy oryginalny kartridż (dura lex, sed lex), a modyfikacja konsoli oznacza utratę gwarancji. Zawsze istnieje też ryzyko „zbrickowania” konsoli. Czyli jej zepsucia. Zostaliście ostrzeżeni. Spooky.

 

Share.

About Author

Dark Archon

Chciałbym wyglądać tak smacznie jak moja ikona.

 • Ethera

  A ja nadal nie mam tej konsolki, chciałam kupić bo nigdy nie miałam doczynienia z nesem czy pegasusem no ale nie będę kupowałą za cebulową cenę 😀

  • Karol Nieciecki

   Jeśli chcesz kupić dla samego grania to szkoda kasy wydawać. Ja wymarzyłem sobie tą konsole dlatego, żeby doznać dziecięcej radości i satysfakcji z posiadania owego produktu, oraz, by była jedną z atrakcji w szkolnym turnieju sieciówek. Zawsze można przecież wyemulować.

 • Karol Nieciecki

  Panie Archon, a czy jest może przejściówka wii-usb by sobie pada on nesa mini podłączyć?

  • dydel

   Ryzyko jest minimalne 🙂 bo zawsze masz kopie kernela na dysku i zawsze możesz ją przywrócić. Tryb FEL jest niezależny od stanu softu.

 • MuzzyComesBack

  Hakchi daje jeszcze jedną praktyczną możliwość poza wgraniem gier – można dodać do klasycznego pada możliwość wyjścia z gry (zamiast albo raczej równolegle do wciśnięcia reset na obudowie) poprzez wciśnięcie select+start

 • kryspin013

  Nie tylko gry, teraz już własne emulatory instalują.